Ja jūs nolemjat apmeklēt kaut ko, noteikti ņemsiet attēlus no visvairāk apbrīnojamo skatus. Interesantas skulptūras, kuras jūs satikt, ir piemērotas šim, kā vien iespējams.

Tie, šķiet, piesaista skatus unlēcas. Izveidots dažādos laikos, dažādos materiālos un daudzveidīga stilu, tos vieno viena lieta - šīs ielas skulptūras padara pilsētu unikālu, pievilcīgu un neaizmirstamu.

1. "Informācijas atklāšana", Paige Bradley, Ņujorka, ASV

"Atklāšana"

"... Līdz brīdim, kad mēs sadalīsim apkārtējos cilvēkusmēs nekad nesaprotam, cik stipra mēs patiesībā esam. "Tādējādi amerikāņu mākslinieks Paige Bradlijs skaidro viņas bronzas tēlniecības nozīmi, kas viņai radīja slavu.

2. "Dejošana ar Dandeliju", Robins Baitoms, Staffordshire, Lielbritānija

"Dejotājs ar Dandeliju"

Ja jūs piesaista burvju fejas pasaule, tunoteikti tāpat kā Lielbritānijas Robina Vaita darbs, kurš izveidoja līdzīgu parku skulptūru sēriju. Katrai pasai ir tērauda rāmis, kas saistīts ar metāla "muskuļu" slāni, kas savukārt ir pārklāts ar "ādu", kas izgatavots no smalkas stieples.

3. "Apenīnu allegorija", Giovanni Giambologna, Toskāna, Itālija

"Apenīnu leģenda"

Netālu no Florences, pamestajā parkāVilla Pratolino, kas reiz piederēja slavenajam Medici klanam, saglabāja desmitmetru akmens skulptūru, kas bija toreiz slavenā tēlnieka Giovanni Giambolonya XVI gadsimta darbs. Skulptūra attēlo dievu apenīnus, ar roku uzliekot monstru galvu, no kura mutes strūklaka sita.

4. "Mīlestība", Aleksandrs Milovs

"Mīlestība"

Šī Odeses Aleksandra Milova skulptūra var būttika uztverts tikai Amerikas Burning Man festivālā Black Rock tuksnesī pagājušajā gadā. Šis darbs uzvarēja daudzu festivāla apmeklētāju sirdis un atrada savus fantāzus internetā, pateicoties tā pīrsinga godīgumam. Diemžēl, lai arī šis apjomīgais mākslas objekts (garums 17,5 m, platums 5,5 un augstums 7,5), vieta nekur nav atrasta.

5. "Dabas spēks", Lorenzo Kinn

"Dabas spēks"

Varbūt senie laiki bija taisni, kad viņi radījaskulptūru godu dieviem, lai nomierinātu viņu dusmas. Šī doma iedvesmoja itāļu mākslinieku Lorenco Kinnu, lai izveidotu tēlnieka sēriju, kas izveidota dažādās pasaules pilsētās. 2,5 metru sievietes figūra simbolizē māšu dabu, kas neaptverami izliek pasauli. Šoreiz viesuļvētru ietekmē Taizemē un Amerikas Savienotajās Valstīs mākslinieks radīja alegoriju, lai parādītu, cik trausla ir mūsu pasaule.

6. "Las Colinas Mustangs", Robert Glen, Irving, Texas, ASV

"Las Colinas Mustangs"

Šī skulpturālā kompozīcija ir lielākājāšanas skulptūra pasaulē: 9 Mustangs par atzīmi no 1-1,5 tiek parādīti cauri ūdeni no zem nagiem strūklakas, radot dabisku efektu strūklu. Darbs simbolizē straujums, vadību un brīvību, kas piemīt gan dzīvniekiem dzīvo Teksasā, un lielākajā daļā valstu tā attīstības laikā.

7. "Melnais gars", S. Jurkus un S. Plotnikovs, Klaipēda, Lietuva

"Melnais gars"

Atgādina prātīgā bronzas skulptūraveca leģenda, saskaņā ar kuru apsargāta pils sargs negaidīti satikās ar spoku, kas viņu brīdināja, ka cietoksnei nav pietiekamu daudzumu rezervju, un tad pazuda bez pēdām.

8. "Rūpes par roku", Glarus, Šveice

Rūpīga roka

Šī neparasta skulptūra var būt apkārtējās vides aprūpes simbols.

9. Brīvība, Zenos Frudakis, Filadelfija, Pensilvānija, ASV

"Brīvība"

"Šī tēlniecība iemieso brīvības centienu ar radošuma palīdzību," skaidro amerikietis Zenoss Frudakis, paskaidrojot viņas bronzas kompozīcijas nozīmi.

10. Mihai Eminescu, Onesti, Rumānija

Mihai Eminescu

Neparastā skulptūra divām metāla koku, no kuras zari veido sejas Moldovas-rumāņu dzejnieks-dekadents XIX gadsimta Mihaya Eminesku.

11. "Lietus cilvēks", Jean Michel Folon, Florence, Itālija

"Lietus cilvēks"

Beļģijas mākslinieka Jean Michel Foulon skulptūra ir Florencē, Itālijā.

12. "Kāpnes uz debesīm", David McCracken, Bondi, Austrālija

"Kāpnes uz debesīm"

David McCracken skulptūra ir bezgalības ilūzija, atgādinot saistību ar kulta kompozīciju Led Zeppelin.

13. "Šeit es esmu!", Herve-Laurent Erwin

"Šeit es esmu!"

Polistirola gigants, kas rodas zem zāliena,kā no seguma, tika prezentēts 2014. gadā ikgadējā starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē Budapeštā. No skulptūru rada ungāru mākslinieka Hervé-Lorant Erwin vērtību, var definēt kā vēlmi pēc brīvības, zināšanu un dinamisku attīstību. Pēc ievērojamiem panākumiem Budapeštā, skulptūra devās uz vācu Ulmu, lai baidītu nenojaušus tūristi.

14. "Metamorfozes", Jason Dekers Taylor, Grenāda

"Metamorfozes"

26 bērnu figūras no cementa uz četriem metriemdziļums ir viens no visspilgtākajiem kompozīcijām, kas atrodas zemūdens skulptūru parkā Moliner Karību jūras reģionā. Skulpturālā kompozīcija sver 15 tonnas, lai izturētu spēcīgas straumes un plūdmaiņas. Bērnu gredzens simbolizē cilvēka dzīves ciklu un cilvēka atbildību par vides stāvokli pirms nākamajām paaudzēm.

15. "Lietus", Nazar Bilyk, Kijeva, Ukraina

"Lietus"

Divu metru bronzas figūra ar milzīgu stikla pilienu uz viņa sejas simbolizē cilvēka vienotību ar dabu. Darbs ir noteikts Kijevā Landscape prospektā kā moderna skulptūru parka daļa.

16. "Sējējs", Morphay, Kauņa, Lietuva

"Sējējs"

Šī skulptūra attiecas uz ēnu, tas "dzīvo" tikai naktī, kad zvaigznes, kas izgatavotas uz sienas aiz skaitļa, ir nozīmīgas.

17. "Sinking Building", Melburna, Austrālija

"Sinking Building"

Pirms valsts bibliotēkas Majestic ēkas Melburnā, šķiet, ir noslīka vēl viena bibliotēka, kuras fasāde stūra ir redzama uz virsmas.

18. "Kara dievs", Jingzhou, Ķīna

"Dieva kara"

48-meter skulptūra pārklāti 4000 nostiprinātus vara plates, palielinās līdz 10 m un simbols pjedestāla godīgumu.

19. "Hippos", Taipeja, Taivāna

"Hippos"

Peldētājas nīlzirgs skaitlis attēlota, jo tie parasti ir redzams uz virsmas, uzstādīts Taipei zoodārzā.

20. "Kurpes Donavas krastā", Gyula Power, Budapešta, Ungārija

"Apavi Donavas krastā"

Holokaustas memoriāls ir balstīts uz reālunotikumi: 1944.-1945. gadā Budapeštā tika iznīcināti desmiti tūkstoši ebreju. Upuri tika savākti Donavas krastos, spiesti pacelt kurpes un pēc tam nošāva. Piemiņas piemineklis pieder Ungārijas režisoram Ken Togai un to realizēja tēlnieks Gyula Power.

21. "Ceļotāji", Bruno Catalano, Marseļa, Francija

"Ceļotāji"

Marseļā tika uzstādīta franču Bruno Catalano desmit šādu sirreālu skulptūru virkne.

22. "Piemineklis nezināmam pārejai", Erzi Kalina, Vroclava, Polija

"Piemineklis nezināmam pārejai"

Skulpturālā kompozīcija, kas sastāv no 14 cipariem, tika uzstādīta Varšavā 1977. gadā un pārcēlās uz Vroclavu 2005. gadā.

23. "Rebel", Tom Franzen, Briselē, Beļģijā

"Nemiernieki"

Beļģijas tēlnieks Toms Franzens savu humoristisku darbu veltīja Molenbecka iedzīvotājiem - vienai no 19, un, iespējams, visvairāk kriminogēnās komūnas Briselē. Attieksme pret policiju tur ir piemērota.

24. "Ocean Atlant", Jason Dekers Taylor, Naso, Bahamas

"Ocean Atlant"

Jasona daudzu skulptūru radītājs okeāna grīdāDekers Taylor ir arī autors lielāko zemūdens skulptūra, kas attēlo meiteni, kas, piemēram, sengrieķu Atlanta aizturētu pleciem okeāna. Skulptūra 5.5 m, svars -. 60 m Pēc autora, izņemot estētisko skaitlis ir praktiska nozīme, jo mākslīgo rifu.

25. Nelsons Mandela, Dienvidāfrika

Nelsons Mandela

Neparasts piemineklis anti-aparteīda cīnītājamkas tika izveidota 2012.gadā netālu no vietas, kur 50 gadus atpakaļ, Dienvidāfrikas nākotnes prezidents tika arestēts. Skulptūra sastāv no 50 sarežģīti izgrieztām tērauda lāzera kolonnām no 6,5 līdz 9,5 m augstumā. 35 m attālumā stingri noteiktā leņķī slejas izveido atpazīstamu Mandela profilu.

26. "Cilvēki pie upes", Zheng Hua Cheng, Singapūra

"Cilvēki pie upes"

Singapūras mākslinieka Zheng Hua skulptūru sērijaCheng, kas ietver un šis sastāvs pieciem peldētāji zēniem, nosūta skatītājam, kad bankas upes nav plaķēti akmens un simtiem bērnu dzīvo apkārtnē, skrēja peldēties upē.

27. Kelpie, Andy Scott, Falkirk, Skotija, Apvienotā Karaliste

Kelpi

Kelpi - ūdens gars no Skotijas mitoloģijas, kas bija kā zirga tēls. 30 metru zirgu galvas veido vārtus uz Fort un Clyde kanālu un simbolizē zirgu nozīmīgo lomu Skotijas dzīvē.

28. "Nē vardarbība", Carl Frederick Reutersweld, Ņujorka, ASV

"Nav vardarbības"

Apstulbināts ar zviedru Džona Lennona slepkavībumākslinieks Carl Frederick Reutersveld izveidoja savu bronzas revolveri ar mezglu, kas ir piesaistīts mezglam, kura mucas virziens ir vērsts uz augšu, kā nevardarbības simbolu.

29. "Piekārtais cilvēks", Džeimss Cherny, Prāga, Čehija

"Karājas cilvēks"

Skulptūra attēlo Sigmundu Freudu un viņa cīņu ar bailēm no nāves.

30. "Tide", Jason Dekers Taylor, Londona, Apvienotā Karaliste

"Tide"

Četri zirgu braucēji Temzas krastospazūd, tie atkal parādās atkarībā no plūdmaiņas. Zirgu galvu vietā - eļļas sūkņi. Šis tēlnieks un vides aizsardzības līdzstrādnieks Jason Dekers Taylor vēlas pievērst sabiedrības uzmanību pārmērīgai cilvēces atkarībai no eļļas.

31. "Nedēļas nogale", Marguerite Derricort, Adelaide, Austrālija

"Nedēļas nogale"

Četras bronzas cūkas pilnā izmērā undabas pozās, katrai no tām ir savs nosaukums: Oliver, trifeļu, augustā un Horatio. Šī fun skulptūra - populāra vieta bērniem, kas ierodas šeit kopā ar vecākiem nedēļas nogalēs un jautri braukt pa gludu pakaļpuse cūkām.

32. "Peregrass", Robert Summers un Glen Roze, Dallas, Texas, ASV

"Peregrine"

Lielākais no tā veida ir bronzas skulpturālsSastāvu veido 49 buļļi un trīs autovadītāji, un tie tiek uzstādīti vienā no Dallas parka. Sastāvs ir iespaidīgs savā darbības: katrs bullis augstums 1,8 m, ganāmpulka pastaigas nelīdzenā apvidū, viņi nāk pāri mazo upju, daži dzīvnieki ir lēns, citi palaist - mākslinieks izdevās nodot reālu vadīšanu liellopiem, kas notika Teksasas XIX gadsimtā.

33. "Metallomorfoze", David Cherny, Šarlote, Ziemeļkarolīna, ASV

"Metalomorfoze"

Viņa pirmais uzstādītājs valstīs bija "The Hanging" autorsVīrietis "Čehijas Dāvids Cherny nolēma hit amerikāņiem - un viņš to darīja! Tās astoņu metru nerūsējošā tērauda galva sastāv no paralēlām sekcijām, no vietas, kur ir mutes galva, un strūklaka sitiens. Galva regulāri apgriežas ap asi un sāk kustēties kā parasti, un pēc tam "saplīst" slāņos: dažas iedaļas turpina griezties, savukārt citi "atpaliek". Tomēr, pagriežoties, visi gabali nonāk kopā, veidojot sākotnējo skulptūru. Iekārtas nosaukumu, protams, tāpat kā pašu galvu, savāc no sekcijām: "metāls + metamorfoze".

34. "Nezināms birojs", Magnuss Tomassons, Reikjavīka, Īslande

"Nezināms birojs"

Birokrāta satīriskais piemineklis spilgti izpaužas mūsu attieksmē pret amatpersonām, tas ir vienādi visā pasaulē un līdz ar to arī bezizejošs.

35. The Hedington Shark, John Buckley, Oksforda, Apvienotā Karaliste

"Hiditton Shark"

Izveidota 1986.gadā, traģēdijas 41. gadadienāHirosimas un Nagasaki, haizivs iemieso Japānas pilsētās nokritušo atombumbu un izraisa bezspēcīgas dusmas un izmisuma sajūtu par kodolkatastrofu.

36. "Novērotājs", Victor Khulik, Bratislava, Slovākija

"Novērotājs"

Smieklīgs cilvēka skulptūra, kas izliekas no kanalizācijas lūkas, bieži sauc par "Cilvēku darbā", lai gan no darba viņš, šķiet, ir sašutējis sevi.

37. "Iguana", Hans Van Houvelingen, Amsterdama, Nīderlande

Iguanas

Vienā no kvadrātiem Amsterdamas apmetās neparastas iedzīvotāju - 40 bronzas iguānas indeksēšanu zālē.

38. "Māte", Louise Bourgeois, Londona, Lielbritānija

"Māte"

Dīvaini, kā tas var šķist, bet lielākais iekšāzirnekļa skulptūra, 88 gadus vecā Louise Bourgeois veltīja savu māti, kurš nomira, kad mākslinieks bija 21 gadus vecs. Deviņu pēdu zirneklis ar marmora olām mašīnā nav vienīgais šāda buržuāzijas veidojums. Līdzīgas skulptūras var atrast dažādās pilsētās visā pasaulē.