Canyons vai, kā eiropieši vēlas tos izsaukt,Gorges būs lieliska vieta piedzīvojumiem un neticamām pastaigām. Un mēs savā rakstā ierosinām iepazīties ar slavenākajiem un gleznainākajiem pasaules kanjoniem.

Daudzi no mums, iespējams, vēlētos apmeklētvietās, kur cilvēku pēda retos soļos, un daba paliek neskarta. Šādas vietas ietver noslēpumainas un skaistas kanjonas, kuras saņēma savus unikālos kontūrus, pateicoties dabiskajiem elementiem un upju, kas plūda cauri šim reģionam pirms miljoniem gadu, dabiskajām iezīmēm.

1. Antilope Canyon

Antelope Canyon1

Antelope Canyon2

Antelope Canyon3

Antelope Canyon4

Antelope Canyon atrodas ASV dienvidrietumos, unlai nokļūtu tur un redzētu visu šīs dabas parādības skaistumu, jums jāmaksā par ceļojumu un ceļvedi, bet šīs izmaksas ir tā vērts. Kad šajā kanjonā jūs atradīsit vietējo tuneļu skaistumu no ugunīgā sarkanā smilšakmens, kas savij, it kā dejā, spēlē ar saules stariem. Šādas apdullinošas kanjonu sienas kontūras tika iegūtas vēja un periodiska plūdu dēļ pēc smagiem lietus.

2. Charyn Canyon

Charyn Canyon1

Charyn Canyon 2

Charyn Canyon3

Charyn Canyon4

Kaziņā ir skaista kanjons Čarinānacionālais parks, kas atrodas netālu no robežas ar Ķīnu. Šeit visskaistākās un burvīgākās ainavas visā reģionā un ceļotāji var nonākt pat ekstrēmās izklaides vietās, piemēram, plostiem, kanjoniem vai pārgājieniem interesantās vietās. Pastāv burvīga pilskalnu ieleja, kuras nosaukumu ieguva akmeņainu kalnu grupa, kas saplēsa kanjona apakšā.

3. Blyaid kanjons

Bledas upes kanjons1

Bled upes kanjons 2

Bledas upes kanjons3

Bledas upes kanjons4

Bled upes kanjons ir Dienvidāfrikā, un tas irTas tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem pasaulē, un lielāko kanjonu sarakstā pasaulē tas ir trešais. Šis kanjons garums 26 km, un tas ir viegli pieejami Delights tūristi ar savu sulīgs pauguriem, bagātīgu subtropu zaļumi un savvaļas šeit ir pārsteidzošs un daudzveidīga.

4. Kanjons Kolka

Canyon Kolka1

Canyon Kolka2

Canyon Kolka3

Canyon Kolka4

Kolkas ieleja kopā ar vienādo kanjonu bijaIlgu laiku visvairāk neizpētītās zonas Peru. Šī ieleja bija apaugusi ar leģendām, to sauca par Inku zaudēto ieleju, ugunu ieleju vai brīnumus, taču līdz šim šīs vietas ir zināmas visā pasaulē. Kolkas kanjons, lai gan tai nav tādas vertikālās nogāzes kā pārējās, bet tā dziļums ir lielāks par 4 km, kas ļāva iekļūt šajā kanjonā dziļāko grižu novērtējumā. Arī šeit būs neaizmirstama tikšanās ar majestātisko putnu Andu kondoru, kas ar lepnumu klīst pār gorge. Un tieši populārajās pārgājienu takās jūs varat satikt vietējos, kas pārdod suvenīrus un valsts apģērbu.

5. Vara kanjons

Vara kanjons1

Vara kanjons2

Vara kanjons3

Vara kanjons4

Nav iespējams neminēt milzīgo meksikāņuVara kanjons, kas sastāv no sešiem atsevišķiem kanjoniem. Šie kanjoni parādījās tāpēc, ka šajās vietās plūda sešas upes. Ir daudz interesantu un skaistu vietu pārgājieniem un velosipēdu vai zirgu izjādes mīļotājiem. Kanjonā vietējie iedzīvotāji piedāvā tūristiem pirkt suvenīrus un pārtiku.

6. Canyon del Sumidero

Canyon del Sumidero1

Canyon del Sumidero2

Canyon del Sumidero3

Canyon del Sumidero4

Vēl viens lielisks Meksikas kanjonsSumidero. Šis kanjons tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem pasaulē un populārākajiem tūristu vidū. Sumidero pat attēlots Chiapas štata ģerbonī un tiek uzskatīts par galveno pievilcību. Gorge kalna dibenā Gritsalvas upe, kuras izcelsme ir Gvatemalā, plūst cauri divām Meksikas valstīm, kas ieplūst Meksikas līcī.

7. Glen Canyon

Glen Canyon

Glen Canyon 2

Glen Canyon

Canyon Glen4

Glen Canyon ir nacionālais parks ASV.kas atrodas starp abu Jūtas valstu un Arizonas valstu robežām, kas stiepjas šinī kanjonā Glen. Iepriekš tas bija parasts, ne ļoti ievērojams kanjons, bet divdesmitā gadsimta vidū, tur viņi sāka veidot aizsprostu, kas šajā jomā veidojās pavisam Lake Powell. Ezers sāka piesaistīt ziņkārīgus tūristus, un ar laiku arvien vairāk un vairāk cilvēku pamāja, lai apbrīnotu to, pateicoties tam, ka slavens bija Glen Canyon.

8. Coyote Butts kanjons

Coyote Butts Canyon 1

Coyote Butts Canyon 2

Coyote Butts Canyon

Coyote Butts Canyon 4

Coyote Butts kanjons atrodas arī starp valstīmJūtas un Arizona ASV, viņš kļuva slavens, pateicoties savām viļņa formas sienām. Zinātnieki uzskata, ka vietā kanjona nedaudz mazāk nekā 200 miljoniem. Gadus atpakaļ, tur bija smilšu kāpas, kas ir pārakmeņojušās laikā. Un visi šie miljoniem gadu vēja, upju un citu dabas ietekmes veidojas aizu, un tagad mēs varam apbrīnot šos skaistumu personīgi.

9. Bryce Canyon

Canyon Bryce1

Canyon Bryce2

Canyon Bryce3

Canyon Bryce4

Canyon Bryce dienvidaustrumu Juta domāmilzīgs amfiteātris, dabas brīnums un ASV Nacionālā parka orientieris. No tā diženuma un dabas skaistuma tas vienkārši uztver garu. Šis kanjons parādījās upju un ezeru nogulumu iežu erozijas, kā arī vēja, ūdens un ledus ietekmes dēļ.

10. Kali-Gandaki kanjons

Cali-Gandaki kanjons1

Kali-Gandaki 2. kanjons

Canyon Kali-Gandaki3

Kali Gandaki kanjons

Nepālā atrodas viens no lielākajiem kanjoniemZeme, kurai ir tāds pats nosaukums Kali-Gandaki ar upi, kas plūst gar tās dibenu. Kanjonas dziļums no augstākajiem virsotnēm bija 6,8 km, tāpēc tas tiek uzskatīts par dziļāko pasaulē. Viņa ainava ir ļoti populāra fotogrāfu vidū visā pasaulē.

11. Canyon Heile Turzi

Canyon Heile Turzi1

Canyon Heile Turzi2

Canyon Heile Turzi3

Canyon Heile Turji atrodas Rumānijā, tās stāvas un stāvas nogāzes piesaista ekstrēmisti no visas pasaules. Šis kanjons ir ļoti šaurs dibens, kas to atšķirībā no citiem.

12. Waimea kanjons

Canyon Waimea1

Canyon Waimea2

Canyon Waimea3

Canyon Waimea4

Canyon Waimea atrodas Havaju salās, un tiek uzskatītslielākais Klusajā okeānā. Šeit, dabu neaizskar cilvēks, kas veidojās miljoniem gadu, tāpēc šī aiza ir tik populāra starp tūrniekiem. Šeit daba ir aizsargāta ar likumu un mežsaimniekiem, tāpēc viss tiek saglabāts sākotnējā formā. Tiek uzskatīts, ka šis kanjons radās zemes garozas kustības laikā, pēc kura tās atvieglojums un ainava "sagriež un maina" Vaymea upi.

13. Canyon Palo Duro

Canyon Palo Duro 1

Canyon Palo Duro 2

Canyon Palo Duro 3

Canyon Palo Duro 4

Palo Duro Teksasas kanjons, lai gan tas nevarlielākais dziļums - 256 metri, bet tā ir iekļauta lielākajā galā, pateicoties garumam un platumam (no 9,6 līdz 32 km platumā un garumā 193 km). Šis kanjons ir ļoti fotogēns, jo tā sienas sastāv no daudzkrāsainām klintīm, un ainavas ir vienkārši nepārspējamas.

14. Canyon Yarlung Tsangpo

Canyon Yarlung Tsangpo1

Canyon Yarlung Tsangpo2

Canyon Yarlung Tsangpo 3

Canyon Yarlung Tsangpo4

Tibetā ir unikāla kanjona Yarlung Tsangpo,kas atrodas augstu Himalaju, un no Indijas ziemeļos, tas ir, ja visi viņa varētu pretoties plūsmu Brahmaputras upes, par kuru viņš iemīlēja ar kayakers, ekstrēmistiem, bet pagaidām nevienam nav izdevies plostu pa to no sākuma līdz beigām .. Lai sasniegtu kanjonu nav gluži vienkārši, tāpēc vēl ir daba tiek saglabāta tās sākotnējā formā. Canyon Yarlung Tsangpo uzskatīja garāko (garums 240 km), un praktiski visdziļāko (dziļumu vairāk nekā 6 km), kas visā pasaulē.

15. Canyon de Shelley

Canyon de Shelley1

Canyon de Shelley2

Canyon de Shelley3

Canyon de Shelley4

Canyon de Shelley kļuva sākumā XX gadsimtāASV Nacionālais piemineklis, līdz mūsdienām ir drupas apmetnes Anasazi un Navajo indiāņi. Arheologi atrast artefaktus šeit 4 Indijas kultūru periodi, no kuriem vecākais pastāvējusi gadu 300 BC Jāatzīmē, ka piekļuve kanjons ir ierobežots, tūristiem būtu tur tikai ar gidu, jo īpaši uz Navajo, izņēmums ir "Baltais nams Drupas" sadaļā kanjona, tas ir atvērts publiskai piekļuvei.