asins analīzes hormoniem

Hormoni Vai vielas, kuras ražo endokrīnās sistēmasDziedzeri (vairogdziedzera, aizkuņģa dziedzera, dzimumdziedzeri, hipofīzes uc) un piedalās visos procesos organismā. Šie bioaktīvie savienojumi nosaka augšanas, attīstības, reprodukcijas, metabolismu, cilvēka izskatu, viņa raksturu un uzvedību.

Saražotie hormoni nonāk asinīs, kurir noteiktā koncentrācijā un līdzsvarā viens ar otru. Anomālijas ietekmē veselības stāvokli un var izraisīt dažādu orgānu un sistēmu pārvarēšanu. Un tas ir svarīgi ne tikai hormona koncentrācijai, bet arī attiecībai ar citiem hormonu veidiem.

Kad ir noteikts asins analīzes hormoniem?

Asins analīzes dažu hormonu līmeņa noteikšanai, kā arī hormona fona kopumā var noteikt gandrīz jebkurš speciālists:

 • Endokrinologs;
 • ginekologs;
 • Neiropātija;
 • gastroenterologs;
 • Onkologs uc

Šī procedūra ļauj identificēt daudzas dažādas patoloģijas, tostarp agrīnās stadijās pirms klīnisko pazīmju izpausmes.

Šīs analīzes iemesls var būtkļūst par aizdomām par iekšējas sekrēcijas dziedzeru disfunkciju vai dziedzeru lieluma palielināšanos (piemēram, pēc ultraskaņas). Bieži vien pārbaudiet nepieciešamo hormonu līmeni, ja:

 • Pūtītes;
 • Baldness;
 • Svara pieaugums.

Atkārtotu pētījumu var piešķirt, lai novērtētu ārstēšanas efektivitāti.

Sagatavošanās hormonu asins analīzei

Lai iegūtu kvalitatīvu un uzticamurezultāti būtu ievērot šādus pamatnostādnēs, kas tiek paredzētas asins testu uz jebkuru hormoniem (vairogdziedzera stimulējošā hormona (TSH), seksuālās, virsnieru, vairogdziedzera, uc):

 1. Divas nedēļas pirms pētījuma visu zāļu lietošana jāpārtrauc (izņemot tos, kuru uzņemšana pirms analīzes ir saskaņota ar ārstu).
 2. Trīs dienas pirms testa jāpārtrauc alkohola lietošana.
 3. 3-5 dienas pirms analīzes ieteicams atturēties no tauku, asu un ceptu ēdienu ēšanas.
 4. 3 dienas pirms analīzes, jums ir jāatsakās no sporta un nedrīkst pieļaut smagu fizisko slodzi.
 5. Pētījuma dienā jūs nevarat smēķēt.
 6. Tā kā asins ziedošana analīzei tiek veikta tukšā dūšā, jums jāpārtrauc ēšanas 12 stundas pirms procedūras (dažreiz var atļauties tikai tīru ūdeni bez gāzes).
 7. Tūlīt pirms procedūras vajadzētu būt 10-15 minūtēs, lai atpūstos, mēģiniet neuztraucieties.

Tā kā hormonu līmenis sievietēm ir atkarīgs nomenstruālā cikla laikā labāk ir lietot testu 5-7 dienas pēc menstruācijas sākuma. Ja plānojat analizēt hormona progesterona līmeni, tad to vajadzētu veikt cikla 19-21. Dienā. Tāpat pirms dzimumhormonu asins analīzes veikšanas neiesaka ginekoloģisko izmeklēšanu, piena dziedzeru palpēšanu.

Hormonu asins analīzes dekodēšana

asins analīzes transkripts hormoniem

Tikai var atšifrēt hormonu asins analīzikvalificēts speciālists, piemērojot individuālu pieeju katram pacientam un ņemot vērā organisma īpatnības, esošās slimības, nepārtrauktu terapiju un daudzus citus faktorus. Ir vērts ņemt vērā, ka normas hormonu asins analīzes veikšanai dažādās laboratorijās ir atšķirīgas. Tas ir saistīts ar faktu, ka pētījumā var izmantot dažādas metodes, aprīkojumu, reaģentus, gaidīšanas laiku utt. Tādēļ, ja nepieciešams veikt atkārtotas analīzes, jums vajadzētu sazināties ar to pašu iestādi kā pirmo reizi, un, lai to atšifrētu, jums vajadzētu vadīties pēc tajā lietotajām normām.