Cukura diabēts

Šis fakts ir maz zināms, bet uz ilgu laiku atšķirasCukura diabēts bija saistīts ar dažādām slimībām. Viņi kopīgi vienojās: cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs. Līdz šim ir jauna informācija, kas izskaidro šīs slimības izskatu.

Pirmā tipa cukura diabēts

I tipa diabēts vai atkarīgs no insulīnaIr diezgan reti sastopams 5-6% no kopējā diabēta slimnieku skaita. Šo slimību var saukt par iedzimtu, daži zinātnieki to izskaidro ar konkrēta gēna mutāciju, kas ir atbildīga par insulīna aizkuņģa dziedzera ražošanu. Ir ierosinājumi, ka diabēts ir vīrusu izcelsmes, bet neviens ārsts nevar minēt precīzu iemeslu. Tieši slimības attīstībai izraisa aizkuņģa dziedzera spēju radīt hormona insulīnu, kas ir atbildīgs par vielmaiņas procesu regulēšanu organismā. Pirmkārt, tas ietekmē glikozes līmeni asinīs, bet slimība ietekmē absolūti visas sistēmas. Pārkāpts ūdens un sāls līdzsvars, vispārējais hormonālais fons, pārtikas asimilācija un barības vielas.

Raksturīgi, ka 1. tipa diabēts izpaužas bērnībā un pusaudža vecumā, tādēļ slimības otrais nosaukums ir "mazuļu diabēts". Pacientam nepieciešama insulīna injekcija.

Otrā tipa diabēts

Cukura diabēts 2 veids ir izskaidrojams ar to, kaInsulīns, ko pareizi ražo aizkuņģa dziedzeris, vairs netiek absorbēts organismā, tas ir, tas sāk pasliktināties glikozes līmenim asinīs un citiem tā sastāva parametriem. Slimība arī ir iedzimta, bet to var izraisīt arī sekundāri faktori. Riska grupā ir šādas iedzīvotāju kategorijas:

  • mongoloīdu sacensību un jauktu laulību pārstāvji;
  • Negroidas rases un jaukto laulību pārstāvji;
  • diabētiķu asinsrites;
  • Vīrieši;
  • cilvēki, kas vecāki par 45 gadiem;
  • Cilvēki, kuriem ir aptaukošanās;
  • Ātrās ēdināšanas atbalstītāji un slikto paradumu īpašnieki.

Tā kā organismu ražo insulīnu,

1. tipa cukura diabēts

Nav vajadzības to ieviest mākslīgi. Ārstēšana šāda veida diabētu saistīta lietojat medikamentus, kas ir atbildīga par asimilāciju organismā un insulīna regulēšanai glikozes līmeni.</ P> Gestācijas diabēts

Cik daudz diabēta veidu jūs zināt? Faktiski slimībai ir vairāk nekā 20 dažādas izpausmes, un katra no tām var tikt noteikta kā atsevišķa slimība. Bet visizplatītākās formas ir 1. un 2. tipa cukura diabēts, kā arī gestācijas diabēts, ko dažkārt sauc par 3. tipa diabētu. Tas ir par glikozes līmeņa paaugstināšanos grūtniecēm. Pēc piedzimšanas situācija normalizējas.