Hipofīzes hormoni

Hipofizons ir svarīgs regulējošais centrs,Kas apvieno cilvēka ķermeņa endokrīno un nervu faktorus. Hipofīzes hormoni pastāvīgi attīsta olbaltumvielu produktus, kas ir saistīti ar daudziem procesiem, kas notiek kādā indivīdā.

Kādus hormonus ražo hipofīzes dziedzeris?

Izšķirot hipofīzes priekšējās un aizmugurējās lobītes, tās var arī izdalīt starpposma daļu, bet tā praktiski nav. Šīs daļas ir paredzētas to funkciju veikšanai.

Apsveriet hormonus, kas atrodas priekšējās daiviņā:

 1. TTG. Thyrotropic hormons ir paredzēts regulēšanaiVairogdziedzera funkcijas un regulē vielu T3 un T4 sintēzi, kas saistīta ar vielmaiņas procesiem, gremošanas un nervu sistēmu, kā arī ar sirds funkciju. Pārmērīgs šo sastāvdaļu daudzums izraisa tireotoksikozi.
 2. ACTH Ietekmē adrenokortikotropo hormonuVirsnieru dziedzeru aktivitāte, kā arī nedaudz ietekmē dzimumhormonus. Turklāt viela veicina tauku oksidēšanās procesu, aktivizē insulīna un holesterīna sintēzi un pastiprina pigmentāciju. Ja hipoglikozes hormonu analīzē tiek konstatēts ACGT pārsniegums, var rasties Itenko-Kušinga slimība, kā arī hipertensija, tauku nogulsnes un traucēta imunitāte. Ar trūkumu rodas vielmaiņas traucējumi.
 3. STG Piedalās hipofīzes hormona somatotropīnsdažāda veida apmaiņas, pateicoties viņam organisma attīstību. Tā pārmērīgā satura sekas bērniem kļūst par gigantismu, un pieaugums pieaugušajiem izraisa akromegāliju (audu augšanu un kaulu sabiezēšanu). Trūkums ir jaunā ķermeņa augšanas aizturēšana.
 4. Prolaktins. Šis hormons spēlē nozīmīgu lomu reproducēšanā. Hormons visvairāk ietekmē sievietes ķermeni. Pateicoties viņam, piena dziedzi aug un mātes sāk atbrīvot pienu. Pārmērīgs prolaktīna līmenis var radīt problēmas ar koncepciju un pasliktināšanos.
 5. FSH un LH. Folikulus stimulējošs un luteinizing hormons darbojas uz dzimumdziedzeriem, ražojot progesterona un estrogēna reproduktīvās sistēmas galvenās sastāvdaļas.

Hormoni, kuru veidošanās ir atbildīga par hipofīzes aizmugurējo daļu, ir šādi:

 1. Oksitocīns. Hormons ietekmē sievietes ķermeni, stimulē darbu un piedalās zīdīšanas laikā. Ietekmes mehānisms vīriešiem nav atklāts.
 2. Vasopresīns. Antidiuretiskais hormons palielina šķidruma daudzumu organismā, stimulējot ūdens uzsūkšanos nieru kanālos. Turklāt hormons sašaurina arteriolus, kas ir ļoti svarīgs asins zudums.

Gurnu hormonu preparāti

Atklājot patoloģiskus procesus, kuru izskats ir saistīts ar hipofīzes darbības traucējumiem un bāzes olbaltumvielu produktu ražošanu, tiek noteiktas īpašas zāles.

Hipofīzes priekšējās daivas hormonu preparāti:

 1. Lai normalizētu virsnieru darbību, jo īpaši glikokortikoīdu ražošanai, izmantojiet Sinaten Depot, kortikotropīnu, kortikotropīnu-cinku.
 2. Lai stimulētu tiroksīna attīstību un uzlabotu vairogdziedzera darbību, tiek noteikts tirotropīns.
 3. Lai normalizētu skeleta augšanu un aktivizētu visas ķermeņa attīstību, ņem Somatotropīnu, lielumu, Humatropu.

  hipofīzes hormonu preparāti

 4. Folikulu stimulējošā hormona deficītu kompensē alfa un beta falitropīna lietošana. Ar vienlaicīgu deficītu un hormonu LH lietot Pergonal.
 5. Zāles, kas kompensē prolaktīna trūkumu, netika izstrādātas. Tomēr bromokriptīnu izmanto, lai to bloķētu.

Hipofīzes garīgās daivas hormonu preparāti:

 1. Lai uzlabotu dzemdes muskuļu kontrakciju un piena veidošanos, šādas zāles var ordinēt: Synthofinon un oxytocin dezaminokistocin.
 2. Lai ārstētu diabētu, tiek ievadīts lizinvazopresīns, vienlaikus Pitioutrin sastāv no oksitocīna un vasopresīna, kas veicina dzemdes kontrakciju.