kušinga sindroms

Pirmo reizi šis hormonālais traucējums bija detalizētsKuru 1912. gadā raksturoja amerikāņu ārsts Harvejs Kušings, kurš pamatoja hiperkortizāciju (kortizola un citu virsnieru dziedzera hormonu palielinātu sintēzi), pārtraucot hipofīzi. Viņa godā, Kušinga sindroms ieguva savu nosaukumu. norādīt slimību bieži vien Kušinga sindromu, atsaucoties uz Odesa neirologs Nikolaya Itsenko, kas 1924. gadā ir saistīta ar sindromu ar virsnieru audzējs. Abi zinātnieki ir pareizi, tāpēc šodien Kušinga sindroms tiek saukts par jebkādas izcelsmes hiperkistikuismu.


Kušinga sindroma cēloņi

Biežāk palielinās virsnieru hormonu ražošanavisi stimulēts in līmenī hipofīzes hormonu andrenokortikotropnogo pieaugumu sakarā ar audzēja šajā smadzeņu daļā. Mazāk izplatīts cēlonis ir līdzīgs audzējs virsnieru, olnīcu, sēklinieku un pat bronhu audos. Šis ir jauns audzējs, ko sauc par ektogēnu kortikotropinomu. tā izaugsmi laikā audzējs rada milzīgu daudzumu asins glikokortikoīdus, kā rezultātā hipofīzes virsnieru dziedzeri sāk sūtīt signālu par nepieciešamību palielinātu ražošanas kortizola un hormonālo nelīdzsvarotību organismā kļūst ļoti spēcīga.

Šķiet un tāds, ka slimības iemesls kļūst par hormonālo preparātu uzņemšanu, šis tā sauktais Itenko-Kušinga medicīniskais sindroms.

Kušinga sindroma galvenās pazīmes

Pārsniedzot kortisolu, tas ietekmē olbaltumvielu un ogļhidrātu-tauku līdzsvaru, kā rezultātā palielinās cukura līmenis asinīs. Visi vielmaiņas procesi organismā tiek pārkāptas. Kušinga sindroma pazīmes ir šādas:

 • Aptaukošanās garastāvokļa reģionā, vienlaikus saglabājot relatīvi plānas ekstremitātes;
 • Palielināts matu augšana uz sejas un ķermeņa;
 • Samazināts libido;
 • pārtikas traucējumi;
 • diabēts;
 • Striju un rētu izskats uz ādas;
 • Atmiņas un sociālo prasmju pasliktināšanās;
 • depresija, bezmiegs, paaugstināta uzbudināmība;
 • Reibonis, vājums.

Tā kā Kušinga sindroms ir biežāk sastopams sievietēm nekā vīriešiem, jums vajadzētu brīdināt par matu izskatu uz zoda un augšpus lūpas, sprauslu halos.

Kušinga sindroma ārstēšana

Lai pārvarētu slimību, jums ir nepieciešams precīzilai noteiktu tās rašanās cēloni. Ir vairākas iespējas: hormonālas terapijas, radiācijas un ķīmijterapijas, kā arī ķirurģiskas iejaukšanās. Izvēle šajā gadījumā ir atkarīga tikai no pacienta ķermeņa individuālajām īpašībām.

Neatkarīgi no terapijas veida tiek izmantots galvenaismērķis ir normalizēt kortizola un citu hormonu līmeni. Nelielais aspekts ir vielmaiņas un asinsspiediena regulēšana. Sirds mazspējas attīstības gadījumā šo pārkāpumu pievērš arī uzmanība.

Kušinga sindroma ārstēšana ar tautas līdzekļiem

Oficiāli nav pierādījumu, ka ar sindromuKušinga var ārstēt ar augu izcelsmes zāles, bet daudzi dziednieki un piedāvāt ārstēšanas iespēju. Populārākais šajā jomā ir ieguvuši šādas iekārtas:

 • lauka horsetail;
 • ģerānijas;
 • sniegpuči.

Garīgā un ūdens infūzija, kā arī šo zāļu novārījums ar precīzu lietošanu normalizē hormonālo fona. Bet tas nav tā vērts

kušinga sindroma ārstēšana

aizmirst, ka oficiālie pētījumi nav veikti, un tāpēc rezultāts var būt pilnīgi neparedzams.</ P>

Lai atvieglotu Kušinga sindroma stāvokli, šādi pasākumi palīdzēs:

 1. Labs un garš atpūta.
 2. Pareiza uzturs.
 3. Pastaigas svaigā gaisā.
 4. Vidējs (augsts) fizisko aktivitāšu līmenis.
 5. Atteikšanās no sliktiem ieradumiem.
 6. Atbilstība dzeršanas režīmam.