vieglatlētikas veidi

Visu veidu vieglatlētika ir visvairākdabisks sporta veids personai. No jauniešiem mēs iemācāmies staigāt un palaist, izmetiet bumbu - un viss, kas ir pazīstams no bērnības iespējām, ir tikai sarežģītāka forma. Iespējams, ka tas ir tāpēc, ka tā organiskā atlētika tik labi ietekmē veselību. Turklāt tas ir viens no senākajiem sporta veidiem, kas cilvēcei ir pazīstams kopš 776. gadsimta pirms Kristus.

Vieglā atlētika: sports

Vieglatlētikas veidi ir diezgan atšķirīgi: tajā ietilpst staigāšana un braukšana, kā arī dažādi braukšanas veidi, ieskaitot krustojumus un sprints, kā arī visapkārt tādus tehniskos veidus kā lekt un mešana:

 • palaist (mēs to sīkāk aplūkosim tālāk);
 • lec: augstumā, garumā, ar pole, trīskāršu lēcienu;
 • sporta kājām;
 • Šāviņu mešana: šķēps, disks, āmurs, kodols;
 • visapkārt.

No visas šīs daudzveidības, lielākāFanu popularitāte ir sasniegusi tikai pārrobežu sporta veidus - tas ir bezmaksas un patīkams veids, kā saglabāt ķermeņa skaistumu un veselību. Un nav nepieciešamas speciālas iekārtas - tikai labas skriešanas kurpes un treniņtērps. Ticiet man, salīdzinot ar citiem sporta veidiem, tas ir ļoti mazs izdevums!

Ar leciem no atlētikas mēs visi ieviešamjoprojām skolā. Parasti pēc skolas tāpēc skolēniem, kuri atšķiras daudz panākumus šajā jomā, tiek aicināti apmeklēt sadaļu tālākai attīstībai spējām, no kurienes tiešs ceļš uz pilsētu, reģionu konkurenci, un pēc tam uz pasaules čempionātu.

Dažādi maršruti un lauki ir visapkārt -Šī ir sava veida sacensības, kurās sportisti sacenšas vairāk nekā vienā disciplīnā, bet dažādās disciplīnās, kas ļauj identificēt visstraujāk attīstīto sportistu. Pārsteidzoši, ka sievietes, kas ir iesaistītas visapkārt un ir labā brauktā jebkurā attālumā un lec par garumu vai augstumu, var uzvarēt konkurencē pat šauri speciālisti, kas īpaši ņem atsevišķas sugas.

Vieglā vieglatlētika: skriešana

Vieglatlētika dažādās vietās ir diezgan daudzveidīga, dažiem ir vajadzīga izturība, citi - spēja ātri attīstīt ātrumu. Tie ietver dažādus variantus:

 • sprints (standarta attālumi - 100 m, 200 m un 400 m);
 • aizsprostu (100 m, 400 m);
 • brauc uz vidējiem attālumiem (parasti līdz vidējiem attālumiem pielīdzina attālumu no 800 līdz 3000 m, šeit ir arī skriešana ar šķēršļiem pie 3000 m);
 • brauc uz lieliem attālumiem (standarta divi no tiem - 5000 m un 10 000 m);
 • krusts (skrejceļš);
 • maratons (braucot pa maršrutu ļoti lielos attālumos);
 • Relay (visbiežāk komandējošs vieglatlētikas veids, tostarp šādas iespējas: 4 × 100 m, 4 × 200 m, 4 × 400 m, 4 × 800 m vai 4 × 1500 m).

Vieglatlētika var praktizēt gan uzprofesionālā līmenī un amatieri. ASV daudzi iedzīvotāji gan pilsētās, gan mazajās pilsētās regulāri ceļo uz vidējiem attālumiem

lekt vieglatlētika

lai saglabātu ķermeni formā. Turklāt šādi vingrinājumi lieliski stiprina sirds un asinsvadu sistēmu un plaušas, veicina izturību un muskuļu tonusu. Turklāt tas ir tas, ka galvenais ienaidnieks ir tauku nogulsnes kuņģī.</ P>

Turklāt, kā tas ir viegli redzams, darbības veidivieglatlētikā vispār nenozīmē tikai atsevišķas profesijas: relejs pieprasa, lai komanda būtu īpaši saskanīga, kas nozīmē, ka tā attīsta komandas garu un spējas strādāt komandā.

Starp citu, bērni tiek doti vieglatlētikas sadaļāvar būt no 7-8 gadiem. Šajā vecumā ķermenis jau ir gatavs šādām slodzēm, turklāt, ja izrādās, ka bērnam ir iespēja, nākotnē viņš spēs spēlēt sportu profesionāli.