cik daudz olbaltumvielu vienā olšūna

Mēs visi esam labi pazīstamas vistas olasgandrīz katrs cilvēks. Par to liecina šāds fakts: katru gadu ikviens ēd aptuveni 200 olu. Meksika ieņem pasaulē vadošo pozīciju olu patēriņā, vidēji uz vienu iedzīvotāju gadā, apmēram 22 kg olu krājas, un tas ir tuvu 1,5 oļiem dienā. Šāds liels pieprasījums pēc vistas olām ir saistīts ar zemo cenu, kā arī ar tādu plašu dzīvotņu platību un cāļu skaitu, kas spēj nodrošināt olu gandrīz visiem zemes iedzīvotājiem.

Kastes olu ieguvumi

Mēs esam dzirdējuši par milzīgo olu, dzeltenuma unproteīns. Tajās atrodas milzīgs mikro, makroelementu, vitamīnu un aminoskābju daudzums. Vistu olu sastāvā ietilpst vitamīni A, E, B, C, D, H, K, PP. Vienlīdz daudz olas ir minerālvielas, piemēram, magnijs, jods, kālijs, kalcijs, bors, molibdēns, hlors, cinks, sērs, dzelzs, varš, mangāns un kobalts. Tās satur arī daudzas aminoskābes (glutamīnskābi un asparagīnskābi, leicīnu, lizīnu, serīnu, izoleicīnu, treonīnu).

Derīgās īpašības olas ir tieši saistīta ar tās krāšņajiem komponentiem, ieskaitot to, cik daudz olbaltumvielu olas baltumu (kā tas būtu smieklīgi, kā tas skan!).

Tie pilnīgi stiprinās jūsu imūnsistēmu,normalizē kuņģa un zarnu trakta robotu un pasargā no kataraktas. Regulāra vistas olu patēriņš kalpos kā laba sirds un asinsvadu un onkoloģisko slimību profilaktiska uzturēšana, kā arī stiprinās kaulu audums, paaugstinās jūsu garīgās spējas un uzlabos atmiņu.

Turklāt vistas olas, proti, vistas olbaltumvielas,būs ļoti noderīgi cilvēku novājēšanu, kā arī tiem, kas vēlas veidot muskuļu masu. Olu balts ir lielisks, un pats galvenais - dabisks olbaltumvielu avots. Un tas ir vajadzīgs, lai organismā radītu, saglabātu un atjaunotu muskuļu audus.

Proteīns olbaltumvielās

Nu, pieņemsim tuvāk faktiem. Pirmkārt, apsveriet, cik daudz olbaltumvielas vienā olšūnā. Vienā vistas olā ir aptuveni 4-5 g olbaltumvielu. Jāatzīmē, ka vistas olbaltums dažkārt pārsniedz piena olbaltumvielu un pat olu vai zivju proteīnu.

Olu olbaltumvielas organismā uzsūcas par 94%,bet liellopu gaļa, piemēram, ir tikai 73%. Olu proteīns ir 90% ūdens, pārējais ir proteīns. Tas satur lielu daudzumu niacīna, K, B2, B6, B12, E vitamīna. Tas ir slavens arī ar tā lielo D vitamīna saturu, un tas spēj pārsniegt tikai zivju eļļu. Tauku saturs olu baltā krāsā ir minimāls, tāpēc to parasti uzskata par zemu kaloritāti.

Un tagad mēs atbildam uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par olu baltumu:

  • cik daudz olbaltumvielu ir vārīti - 12, 7 g / 100 g;
  • Cik daudz olbaltumvielu paipalu olu satur - 13,1 g / 100 g;
  • cik daudz kaloriju olbaltumvielās - 48 kcal.

Viss ir labi, bet mērenībā. Pārmērīgs olu patēriņš, pateicoties apjomam olbaltumvielu daudzumam 1 olā, var tikt atspoguļots mūsu veselībā. Pastāv uzskats, ka kopā ar vistu olām liels daudzums "sliktā holesterīna" nonāk mūsu organismā. Tas viss, bet kopā ar to arī liels daudzums fosfolipīdu, vitamīnu un lecitīna arī nonāk organismā. Pateicoties tam, holesterīns praktiski netiek atlikts.

cik daudz olbaltumvielu vienā olšūna

</ P>

Cilvēkiem ar diabētu jābūt nopietniemŅemot vērā ēdamo olu daudzumu, pēc pārmērīga patēriņa papildus nopietnām klātbūtnes slimībām, palielinās insulta attīstības risks, sirdslēkme.

Lai to izvairītos, tam vienkārši vajadzētu būtregulē patērēto olu skaitu, kā arī pārrauga to kvalitāti un sagatavošanas metodi. Vienā dienā jūs varat ēst ne vairāk kā 100 gramus, vienā olšūnā aptuveni 50 g. Līdz ar to pietiek ar divām olām dienā. Un ir vērts atcerēties, ka vistas olu ēšana neapstrādātā veidā nekādā ziņā nav vērts, nevis pavārs to pagatavot.