Kā izvēlēties gaļu

Tā vēsturiski ir viens no galvenajiemMūsu ēdienkartes produkti ir gaļa. Tas bija tāpēc, ka primitīvie cilvēki medīja mamutus, un viduslaiku bruņinieki turēja veselus mājdzīvnieku un putnu ganāmpulkus. Un tagad ir privātas saimniecības un veseli lauku saimniecības, kurās audzē un audzē lielu un mazu liellopu, cūku un trušu gaļas šķirnes, cāļus un tītarus, zosis un pīles. Un nav grūts. Galu galā, bez laba gaļas gabala, nedzeriet bagātu boršti, ne aromātisku pļavu, ne mīļo salātu "Olivier". Bet, dodoties uz iepirkšanās tirgu, jums jāzina, kā izvēlēties pareizo un svaigo gaļu.

Vai veikalā vai tirgū?

Ja jūs dzīvojat ciematā un turiet savu mājlopu unPutnu pagalms, jautājums par to, kur nopirkt un kā izvēlēties labu trušu vai cūkgaļas gaļu, pats pazūd. Bet metropoles iedzīvotājiem ir izvēle, nopirkt gaļu lielveikalā vai tirgū. Šķiet, ka jūs varat uzminēt šeit, ejiet uz jebkuru veikalu un izvēlieties to, ko sirds vēlas, bet tur tas bija. Bieži vien lielajos tirdzniecības centros preces tiek glabātas ilgāk, nekā gaidīts. Viņš bieži atdzīvojas un atdots par jaunu. Tas tika kaut kā brīdināts televīzijā. Un ko par tirgu? Protams, tur arī viss ir atšķirīgs. Bet gaļa, kas atklāti atrodas uz krēsla, varat rūpīgi pārbaudīt, izsmiet un pieskarties. Galu galā, baznīcā viņi pārdod galvenokārt atdzesētu, nevis saldētu pārtiku. Nepalaidiet garām ar pirkumu, lai jums palīdzētu, kā izvēlēties gaļu tirgū un vienkāršu uzmanību.

Vispārīgi noteikumi par to, kā izvēlēties dažādu šķirņu gaļu

Tātad, iegādājoties labu gaļas gabalu ar zupu, ceptu, šašliku kebabu vai maltu gaļu, jums ir nepieciešams izmantot vienkāršus un vienotus noteikumus visām gaļas šķirnēm. Šeit viņi ir:

  1. Novērtējiet izskatu. Atkāpjoties skaitītāju, pirmā lieta, ko mēs darām, irApsvērt preces. Mēs esam ieinteresēti krāsā, filmu un traipu klātbūtnē vai trūkumā, kā arī izžuvušajā garozā, kas runā par gaļas uzturēšanas ilgumu brīvā dabā. Cūkgaļas krāsai jābūt sārtai, teļa gaļa ir nedaudz tumšāka nekā cūkgaļas krāsa. Laba svaiga liellopa un jēra gaļa ir sarkana, bet jērs ir gaišāks un piesātināts. Jebkuras gaļas taukiem vajadzētu būt baltā krāsā, nevis dzeltenā krāsā, un vienmērīgi sadalīt visā gabalā. Viegls vējš ir atļauts, bet plankumi un gļotādas apzīmē ne pirmo svaigumu.
  2. Mēs pieskaramies un pagriežam. Apskatot skaistu gabalu, ņem to savā rokās unPārliecinieties, ka tas ir labs visās pusēs, nevis tikai ar izveicīgu "seju". Pēc tam piespiediet jebkuru gaļas mīkstuma vietu un uzziniet, kā tā uzvedas. Ja gaļa ir svaiga, jūsu pirkstu nospiedums pazūd pēc 3-5 sekundēm. Nu, un ja tas jau ir bijis 5-7 minūtes, un dziesma vēl ir skaidri redzama, droši pamet. Šeit viņi pārdod preces ar ilgu kavēšanos.
  3. Šņaukšana arī netraucē. Vēl viens svarīgs svaiguma rādītājs irkomforta smarža. Mēs, cilvēki, atrodas pērtiķu saknē. Nesen nogalinātā un pienācīgi atsvaidzinātā dzīvnieka smarža liek mums izdalīties no siekalām un spēcīga vēlme ātri kaut ko no šādas gaļas uzcelt. Bet negodīgi tirgotāji bieži maskē nedaudz bojātu etiķa un krāsu smaržu, un tas ir jāzina un jāatceras. Ja jums nepatīk smaka, uzvelciet papīra salveti un pieskarieties tai gabaliņam. Krāsvielu klātbūtne izdalīs toksisku ķīmisku sarkanu krāsu, kas paliek uz salvete.

Atliek tikai atzīmēt, kā izvēlēties pareizo gaļu šašauga kebabam, maltai gaļai, steikam, pirmajam ēdienam un cepetis.

Kā izvēlēties pareizo gaļu

Arī par to nav nekas grūts. Gaļai par kāpostu zupām vai borščiem jābūt uz kauliem, lai ceptu, labāk to lietot. Ja vēlaties pagatavot steiku, izvēlieties cūkgaļas slāni. Un saldajiem aromātiskajiem šašliku kebabiem, jēru ir piemērots. Maltas gaļas labāk ir sajaukt divu vai trīs dažādu tauku gaļas šķirnes. Piemēram, no liesas liellopu gaļas, lardus ar starpslāņu un vistas fileju.</ P>

Un visbeidzot

Tagad, bruņotos ar zināšanām par to, kā tirgū izvēlēties pareizo svaigo gaļu, drosieties iepirkties. Un ļaujiet savai virtuvēi nonākt pie viskustīgākajām un vilinošākajām smaržām.