Kā izvēlēties granātu

Kad pēdējās siltās dienas bija tālupagātne un parasti āboli, bumbieri, plūmes, ķirši un arbūzi bija tikai atmiņās, šķiet, ka dabas vitamīni ir nesaņemu neko citu. Mēs sasniegt, mēs pagrabi kompotus un sulas, vai arī tos iegādāties veikalos, bet tas ir saglabāšana, termiski apstrādātos un aizzīmogo konteineri ilgtermiņa glabāšanai. Aukstajā ziemas sezonā, tāpēc es gribu kaut ko spilgtu, īstu, bristling ar saules enerģijas un siltumu. Un, lai palīdzētu mums nāk no karstas dienvidu valstīm. Lielveikalu plauktos un tirgus stendos pilna apelsīnu citrusu, aromātiska šokolādes hurma un, protams, skaists vīrietis sarkanā bieza miza ar reljefu granātābola graudiem. Tas ir par pēdējo, un būs runa. Mēs uzzināt, kur viņš nāca no, kas ir paslēpta zem tās skaisto ādu, un vissvarīgāk, kā izvēlēties labu, saldu un gataviem granātābolu.

Gyulchatai, atver savu seju!

Augļu nosaukums nāk no latīņu vārda"Granatum" un nozīmē "graudains". Vēl viens granātābeta vārds ir Pūniešu jeb Karthaginian ābols. Tātad to kristīja romieši, kuri 2. Punikā karā uzvarēja kartagīniešus šī vēsturiskā notikuma atmiņā. Granātābolu koku dzimtene sākotnēji tika uzskatīta par Vidusjūras krastu, vai drīzāk fēnu. VIII gadsimtā pirms mūsu ēras šīs augļu koku stādus migrēja uz Tuvo Austrumu valstīm, vēlāk uz Dienvidamerikas kontinentu.

Ja jūs "kāpt" granātu "zem ādas", tad mūsuskatiens parādīs veselu izkliedi spilgti sarkanu sulīgu, smaržīgu graudu, katrs no kuriem ir nenovērtējams dārgumu mūsu veselībai. Un kas tur nav! Katrā mazā graudu iekšpusē ir vitamīni A, C, E, B1 un B2, PP, mikroelementi: kālijs un kalcijs, dzelzs un mangāns, silīcijs un jods. Nemaz nerunājot par glikozi, fruktozi un organiskām skābēm. Un, ņemot vērā to, cik daudz antioksidantu atjauno mūsu ķermeni, granātābols pārsniedz pat sarkanvīnu un zaļo tēju. Bet lai tas notiktu, augļiem jābūt nogatavojušies. Un mums ir jāzina, kā un ar kādiem kritērijiem izvēlēties labu, nobriedušu granātu.

Noteikumi par granātābolu izvēli

Tātad, sāksim darbu. Nākot tirgū vai veikalā, vispirms mēs pārbaudām produktu, kā tas izskatās, vai tas ir labi, vai tas ir patīkami acīm. Tas pats attiecas uz granātu. Vispirms aplūkojiet tā vāku. Ādai jābūt diezgan blīvai un stīvai un tai jābūt spilgti sarkanai krāsai. Dažas šķirnes ir arī nedaudz oranžas, bet ne vairāk. Otra "savtīga" zīme ir atvieglojums. Mizu cieši jāpievelk katrs graudiņš, no kura uz tās virsmas parādās raksturīgs kroplis raksts. Ja tas netiek ievērots, un pati seja ir pārāk stīvs, pirms augšanas auglis tika sagriezts, tas samazinājās vai sapuvis.

Nākamā tuvumāKļūsti par tipu, kas reiz bija zieds, apskatei. Tai jābūt sausai un jāatbilst gatavo augļu krāsai. Zaļie, pat nenozīmīgi, šeit ir nepieņemami. Ja pamanāt vismaz vienu aizdomu pamatu, droši atstājiet.

Tagad paņemiet granātābolu rokā un skatiet toSvars Patiesi nobriedušu augļu būs daudz grūtāk, nekā izskatās. Šīs parādības skaidrojums ir tāds, ka nogatavinātās un sulas sēklas kopumā ir diezgan smagas. Un pat salīdzinoši mazs auglis var būt īsts neliels svars.

Nu, un beigās, lūdziet pārdevējam pierādīt granātābolu saturu, proti, graudu krāsu un garšu. Ja viss ir kārtībā, veikala īpašnieks ar prieku izpildīs jūsu pieprasījumu.

Kā izvēlēties nogatavojušos granātu

Un ja tas sāk atturēt, tad ir kaut kasNetīrs Bet, teiksim, mūsu pārdevējs ir godīgi un labprāt izturas pret mums ar savām precēm. Nepalaidiet to uzmanību, mēģiniet un redzēt. Kvalitatīvām ogām jābūt bezkompromitīvi saldām. Bet sarkanā krāsa neko nesaka. Eksperti saka, ka Turcijā aug šķirnes granātāboli, augļi, kuriem nucleoli sniega caurspīdīgs, bet saldāks tos ap balto gaismu nav atrasts. Un tomēr, tā kā granātābolu kodolu bieži izmanto oriģinālo ēdienu pagatavošanai, labāk, ja to krāsa tradicionāli ir rubīns. Tagad, zinot, kā izvēlēties pareizo saldo un nogatavojušos granātābolu, varat droši doties iepirkties. Veiksmi un patīkamu apetīti.</ P>