Gaļa ar grilu

Šiškebabs ir laba lieta, bet tas izrādījās garšīgs, ka nevajadzētu sajaukt ar izvēli "izejmateriāls", kā arī zināt, kā samazināt gaļu uz iesmiem.

Kā izvēlēties gaļu šašliku kebabam?

Kādu gaļu labāk lietot šašliku kebabā? Protams svaigi, bet svaigi - no šādas gaļas iesmiem get grūts. uzskatīts par labāko bārbekjū (un ne tikai) ir atdzesēta gaļa, tādēļ, ja jums ir iespēja izvēlēties labāko nosaukums tam. Ja pirkuma saldēta gaļa, tad uzmanies no tā atkārtotas sasalšanas. Lai atšķirtu gaļu, ko var sasaldēt divreiz ar ledus kristāli rozā krāsu. Arī gaļu nemainīs savu krāsu, kad nospiesta, un paliek sārti pelēka, bet augstas kvalitātes gaļa, maina krāsu no tumši sarkanas līdz brūnā krāsā. Bet piesargāties no krāsainā gaļas, piemēram, kālija permanganātu. Ievērojiet krāsu tauku, ja tas ir sārtā krāsā, ja gaļa ir skaidri tonēts. Ar svaigu gaļu un tauku slāni baltā vai krēmkrāsā. Ja jums gaļu iepakojumā, pārbaudiet, vai nav ūdens traipi uz tā, un gaļa brūna vai pelēka punkti. Ja klātbūtne viena no pazīmēm, ka gaļa nav vērts - tas bija atkausētu, un sāka pasliktināties.

Kāda veida gaļa šašlikā ir labāka?

Ja jūs uzdodat uzņēmumam par to, kāda gaļa,pēc viņu domām, vislabākais šašauga kebabam, tad netiks novērstas skaļi debates - ikvienam ir savas izvēles. Tādēļ šo jautājumu nevajadzētu uzdot, bet labāk izvēlēties to, kas jums patīk. Lai padarītu skaldīgāku šašliku kebabu, izvēlieties gaļu no liemeņa labajām daļām.

Par šašauga kebabu no liellopu gaļas ir labāk ņemt muguras gabalu vai fileju. No muguras pēdas, lai pagatavotu šašauga kebabu, jūs varat lietot tikai iekšpusē.

Shish kebabs no aitām izrādīsies garšīgs, ja jūs lietojatCeluloze no muguras kājas, muguras vai sagriezta. Aitu lāpsta nav laba izvēle. Un mums ir jāatceras, ka jēra šīs kebabs ir jāēd karsti, atgūtā gaļa vairs nebūs tik garšīga. Par šašauga kebabu no cūkgaļas ir ideāli piemērots, kas atrodas gar krāna uz kakla - "kakla". Gaļa, sagriezta gar muguru no muguras, ir piemērota arī šašauga kebabam, vienkārši neaizmirstiet nogriezt visus taukus. Labāk nav izmantot liesas kebabu no muguras liesu gaļu, pretējā gadījumā šishā kebabs būs grūts un nav sulīgs vispār.

Kā sagriezt gaļu šašliku kebabā?

Jūs nolēmāt, kuru gaļu uzņemt bārbekjū, unpat to nopirka un atveda mājās. Kas tālāk? Ir nepieciešams pienācīgi sadalīt gaļu. Kā sagriezt gaļu šašliku kebabā? Ja jūs uzņēmis biezpiena kebabu ar gaļas fileju, tad labāk ir sagriezt gaļu šķiedrās, un jums būs vieglāk to dalīties. Un citos gadījumos griešanas metode (pa šķiedrām vai gar šķiedrām) nav svarīga. Ideāla ir skuju kebabu gaļas gabalu koniska forma. Lai gan, ja jūs sagriežiet gaļu ar kvadrātiem, šishā kebabs no tā vairs netiks pasliktinājies. Lielumam vajadzētu būt vidējam, lai gaļa būtu labi cepta, bet tā joprojām ir sulīga. Un gaida bieza un liela gabala gaļas sagatavošana prasīs pārāk ilgu laiku. Apmēram

Kā sagriezt gaļu šašauga kebabā

iedomāties katra gabala izmēru, kas jums nepieciešamsAtcerieties, ka uz skuju (vidēja izmēra) vajadzētu būt 6 gabaliņiem gaļas. Tas ir nevēlami - šašauga kebabs izrādās sauss, šķēles ir plānas. Arī mazāks gabaliņu skaits skrēperī ir "nedaudz labs" - pagaidiet ilgu laiku, un gaļu visumā nevarēs pagatavot. </ P>

Cik gaļu uzņemt šašliku kebabā?

Kad ar kebabiem ir paredzēts iziet kopā ar draugiem,mums vienmēr tiek mocīts jautājums, bet cik daudz cilvēku ir jāņem gaļa šašauga kebabam. Parasti jālieto 1/2 kg vienai personai. Bet, ja uzņēmumam ir labi ēdāji vai nav plāns ēst, izņemot kebabus, tad labāk ir mainīt aprēķina formulu. Un uzņemiet pusi kilogramu gaļas par katru skaistu sievieti un kilogramu katram stiprāka dzimuma dalībniekam (vai sievietei ar lielisku apetīti).