kā izvēlēties vīnu

Ja jūs neesat iedzimts vīna ražotājs un jums nepiedersavs vīna pagrabs, nav restorāna un vīnzinis, iespējams, dažkārt jautājums, ko vīnu izvēlēties konkrētajā gadījumā. Tas var būt brīvdiena, vakars ar draugiem vai mājās, romantiskas vakariņas.

Kurš vīns jāizvēlas, bieži tas ir atkarīgsgadi: jaungada ballīte vai kāzas, ir ierasts dzert šampaniešus vai dzirkstošus vīnus, ikdienas stāžs ir piemērots galda vīns, un jubileja atbilst vintage vīnam. Daudz kas ir atkarīgs no uzņēmuma, kurā plānojat pavadīt laiku: vīrieši izvēlas sauļos vīnus vai īpašus, piemēram, ostas vīnus vai Madeiru, un dāmas bieži vien ir kā pusmīlveidīgs vai salds vīns, daži no tiem dod priekšroku grūtai vīniem.

Kādi ir vīni - izlasiet etiķeti

Vīni pēc tradicionālās klasifikācijas ir sadalīti vairākās kategorijās atkarībā no parametriem.

Atkarībā no vecuma vīnus iedala Beaujolē(Vīna gadā), parastā (vīns netiek turēti mucās uzreiz pēc fermentācijas dzērienu Corked pudeles), vecumā (pēc fermentācijas vīns izturēts vismaz sešus mēnešus ozolkoka mucās), vintage (ne mazāk kā pusotru gadu veci), un kolekciju (vismaz 3 gadi).

Atkarībā no vīnogām ražotā vīna var atšķirt vienas griezuma vīnus (no viena veida vīnogām) un sajaukt (vīnogu ražošanai izmanto vairākas vīnogu šķirnes).

Ar cukura daudzumu vīni tiek sadalīti sausos (tiem irskābena, skāba garša, varbūt ar nelielu rūgtuma) pussausā un pussaldais (viņiem ir vidēji saldās garšas toņi vīnogu atšķirams sliktāk nekā sauso vīnu), deserts (ļoti saldie vīni) un liķieri (nosaukums runā pats par sevi) pati. Dry vismazāk stipra vīna (līdz 12 grādiem), liķieris - ļoti spēcīga (līdz 20 grādiem).

Papildus šim vīnam var būt sarkans, balts, rozā, dzirkstošs, gāzošs un kluss. Kā izvēlēties labu vīnu un neuztvert sajauktos dažādos iesniegtos produktus?

Daži padomi par vīna izvēli

Ja jūs kādu brīdi nolemsiet pudeli laba vīna, apsveriet dažus punktus.

Iegādes vieta ir: garantētu kvalitatīvu vīnu var iegādāties vīna veikalos un specializētos veikalos - tādās vietās viņi nodarbojas tikai ar uzticamiem piegādātājiem un rūpīgi uzrauga produktu kvalitāti. Starp citu, parasti veikalā darbojas konsultants, kas konsultēs par to, kā izvēlēties sausu vīnu vai kāda veida baltvīnu šajā periodā dod priekšroku.

Tomēr labākie vīni ir franču valodatālu no visiem zina, kā izvēlēties franču vīnu, un, ja jūs nerunājat musketieru valodā, meklējiet vārdu Château uz etiķetes. Tas nozīmē, ka vīns tiek ražots īpašas kontroles ietvaros

kuru vīnu izvēlēties

departaments ir ļoti kvalitatīvs.</ P>

Vīns nosaka uzkodas, un otrādi: zivis, jūras veltes un vistas krūtiņas tradicionāli pasniedz baltvīnu (sausais vai pussausais), sarkanā gaļa (liellopu, cūkgaļa), spēli un Vidusjūras virtuve vislabāk pasniedz ar sarkano vīnu. Sārtie vīni ir labi vieglas uzkodas un cietokšņu un īpašs - ar sieru. Tāpēc, ja jums ir pudeli baltvīna, piemēram, Chardonnay vai Aligote un vakariņas ir paredzams iesniegt grieķu salāti un jēra karbonādes, tas ir labāk noņemt balto vīnu vislabāk lietas un domāt par to, kā izvēlēties sauso sarkanvīnu - tas būs izgreznot vakariņas.

Atcerieties: Vīns nepatīk karstu ēdienu (sadedzināta valoda neuztver virkni garšas), nejaukt ar ļoti pikantu ēdienu, un nav kombinēts ar marinētiem gurķiem - viņiem nav nekas labāks holodnenkoy glāzes degvīna nenāca uz augšu. Un pats svarīgākais: rīklē vīna veselību, ar glāzi - labs garastāvoklis pudelē - iespējamām nepatikšanām. Esiet miris.