ko var izgatavot no vīnogām

Tiem, kuri nezina, ko no māju vīnogām var izdarīt ziemai, mēs piedāvājam dažas idejas un paskaidrosim, kā izspiest sulu no sulas, gatavot kompotu un pagatavot gardas un lietderīgās rozīnes.

Kā padarīt sulu no vīnogām?

sastāvdaļas:

  • vīnogas ir nogatavojušās;
  • cukurs pēc garšas.

sagatavošana

Ja raža, kuru jūs ražojat, ir baltas vīnogas,tad, lai no tā sagatavotu sulu, būs pietiekami tikai izmantot sulu spiedes, pirms to skalot ogas, mazliet žāvēt un nogāzt graustus. Sarkanās šķirnes vīnogām ir viskoza mīkstums, kas kļūst daudz elastīgāks un izsniedz maksimālu sulu tikai pēc dažām iepriekšējām darbībām. Piemēram, vīnogas dažās sekundēs var uzkarsēt mikroviļņu krāsnī vai vairākas sekundes kūciņā ar karstu ūdeni, uzkarsēt līdz 75 grādiem un pēc tam apstrādāt ar ierīci.

Iegūto sulu ielej emaljētā vainerūsējošā konteiners, dod tai vārīties un vāra trīs minūtes vidēji vārīties, pievieno cukuru un padarot to iespējams kust visus kristālus.

Mēs ielejam dzērienu pār sterilizētajiem sausajiem traukiem, notīra tos ar vāciņiem, kas noslēgti piecas minūtes, un atbrīvojamies pašserilizēšanai ar siltu "apvalku", līdz tas ir pilnīgi atdzisis.

Kā padarīt kompotu no vīnogām?

sastāvdaļas:

Aprēķins 2 litru kannām:

  • gatavas vīnogas - 0,6 kg;
  • filtrēts ūdens - 1,2 - 1,5 l;
  • cukurs-smilts - 220-260 g.

sagatavošana

Garšīgākais kompots ir izgatavots no sarkanajām vīnogāmaromātiskas šķirnes. Šajā gadījumā dzēriena garša un krāsa būs vienkārši ideāla. Pirms ražas novākšanas vislabāk sagrieziet vīnogas, atdaliet no tām un kārtojiet ogas, kā arī noskalojiet tās un nosusiniet. Mēs sterliālajās kannās aizmigam nepieciešamo vīnogu daudzumu un piepilda ar stāvu verdošu ūdeni. Pēc piecpadsmit minūtēm kompotas šķidrā bāze tiek ielejama kastē un cukura veidā cukura veidā. Kristāliem jābūt pilnībā izšķīdinātam ar biežu maisīšanu, un sīrups vārās. Pēc piecām minūtēm pēc vārīšanas uzkarsējiet saldo šķidrumu pār konteineriem ar vīnogām, korķējiet un pārklājiet tos ar siltu "mēteli" dabīgai pašserizācijai.

Kā padarīt rozīnes no vīnogām?

Kompote un sula, ko esam sagatavojuši, pieņemsimmēģiniet pagatavot garšīgus un neticami lietderīgus rozīnēm no vīnogām. Vīnogas to vajadzētu ņemt tikai pitted, pretējā gadījumā produkts būs, mīļāk teikt, amatieru.

Visizglītīgākais rozīņu sagatavošanas veidsir vīnogu žāvēšana un žāvēšana saulē. Šis process ir garš, bet ekonomisks un lēts. Atkarībā no pavadoņa apstākļiem tas aizņems no divdesmit līdz trīsdesmit dienām. Šim vīnogām mēs sadalām mazos gabaliņos vai atsevišķās ogas un izklājam uz cepešpannas vai tukšas lapas. Lai aizsargātu izejvielas no kukaiņiem, nepieciešams to pārklāt ar marles šķēlumu vai moskītu tīklu.

Lai paātrinātu žūšanu palikuši saimniece stāvēt Vīnogu piecām sekundēm verdošā sodas šķīdumu, pēc tam nomazgā tos un izlīdzina sausu.

Dienvidu reģionos, vīnogas ir žāvētas ēnā, kopšaugsta gaisa temperatūra veicina tādu pašu rezultātu kā saulē pie mēreniem klimatiskajiem apstākļiem. Tomēr noderīgām īpašībām šajā gadījumā gatavajā produktā būs vairāk, un rozīņu izskats, kaltēts, nevis saulē pievilcīgāks.

Tas ievērojami paātrinās vīnogu žāvēšanukrāsns Lai to paveiktu, izklājiet vīnogas vai mazus kopu gabalus uz cepšanas paplātes un novietojiet to uz cepeškrāsns augšējo līmeni, kas ir sasildīts līdz 70 grādiem. Atkarībā no ogu izmēra žāvēšanai, vidēji divas dienas ir vajadzīgas.