Rozīņu vīnogas mājās

Rozīņu vīnogas, mājās gatavotuapstākļi iegūt garšīgi, saldie un to var uzglabāt ilgu laiku. Izmantojiet žāvētas ogas var sagatavot pikantus ēdienus, kā arī maizes un desertiem.

Kā sausu vīnogas rozīnes?

Viens no vienkāršākais un visbiežākmetode žāvēšanas vīnogām, kurā ogas ir novietoti saules. Nemazgātas vīnogas priekšā šajā sakārtoti un izņemt sapuvis vai bojātās ogas. Tālāk, ogas ir izklāstīts uz papīra vai sieta, atrodas saulē un ļāva pilnīgi sausa, pagriežot vīnogas reizi ik pēc trim dienām.

Šāda metode ir piemērota gan tukšu rozīnes no baltajām vīnogām vai rozīnēm no tumsas uz ogām.

Vidēji žāvēšanas saulē ilgst aptuveni mēnesi,bet jūs varat paātrināt šo procesu, krītot ogas ar karstu sodas šķīdumu pirms žāvēšanas. Tonkokory vīnogas jāsaglabā ne pārāk stipriem sodas šķīdumā (1/2 st. Cepamā soda ūdens TRY) par Tolstokorov augstākā koncentrācijā (1 ēdamk. Karote litrā). Kā rezultātā Blanšēšanas sodas šķīdumu uz virsmas ogu iznīcināti vaska plēvi, kas neļauj izeju no mitruma, un veidojas mikrotreschenki.

Kā rozīnes no vīnogām?

Labākā metode, žāvēšanas vīnogas rozīnes, ir viens, kurā ogas nav pakļauti tiešai saules staru, kas saglabā krāsu un vairāk uzturvielu.

Laist visu, nebojātus ogas uz režģavai režģis, vīnogas atstāj nožūt zem nojumes vai labi vēdināmā, sausā telpā. Pēc apmēram 20-30 dienām rozīnes būs gatava. žāvēšanas laikā, neaizmirstiet, lai ieslēgtu ogas vēl žāvēšanas.

Sagatavošana rozīnes no vīnogām mājās

Apstākļos dzīvokļa mākoņainā laika vīnogāmērti žāvē krāsnī. Tā rezultātā šī metode žāvēšanas saglabāts, nav daudz barības vielas, bet šis process aizņem daudz mazāk laika.

Pirms veikt rozīnes no vīnogāmcepšanas loksnes pārklāti ar pergamentu. Ogas vienmērīgi izlīdzina uz paplātes un karsē 90 grādu cepeškrāsnī, kamēr tas ir labākais, lai atvērtu durvis iztvaikot mitrumu. Pēc tam, kad vīnogas ir krunkains, kas pie 70 grādiem temperatūras un turpina žāvēšanu, līdz gatavs. Saskaņā ar šo metodi, žāvējot aizņem mazāk nekā 30 stundas.