Alabay

Alabai vai Vidusāzijas aitu mātevecākā kaujas un apsardzes suņu šķirne, šķirnes vēsture ir vairāk nekā 2000 gadu veca. Sākotnēji šie suņi tika izaudzēti, lai pasargātu aitu vilku saimju ganus, kā arī aizsargātu cilvēku no nevēlētiem viesiem - cilvēkiem vai plēsējiem.

Alabai raksturīgās pazīmes

Vidusāzijas aitu ganībām ir raksturīgas šādas iezīmes:

 • mērena agresija;
 • profilaktiska reakcija;
 • spēcīgi attīstīts teritoriālais instinkts.

Alabai izskats iedvesmo cieņu - tas irir pietiekami stipra, stipra, suns (skaustā 60 cm) ar cieto galvu un tilpuma, nevis īstermiņa degunu. Krāsa var būt citāda - balta, melna, pelēka, sarkana, iedeguma. Ausis un aste parasti apgrieztas pirmajās dienās kucēna dzīvē.

Apmācība Alabai

Alabai suns ir diezgan patvaļīgs, neatkarīgs,mierīgs, brīvi mīlošs. Tomēr ar atbilstošu apmācību, viņa ziņos līderis iepakojuma un būs lielisks sabiedrotais ar savu ģimeni un bērniem. Tas ir iemesls, kāpēc jums ir nepieciešams pievērst pienācīgu uzmanību mācībām, kas par Alabai parasti sāk pēc 6 mēnešu vecuma, un 9 mēnešu kucēns jau vajadzētu justies jūsos līderis, lai varētu valkāt uzpurnis un jāapzinās šādas komandas:

 • aizliegums "nav atļauts";
 • kustība "nākamā";
 • "Vieta";
 • "Uz mani";
 • "Stāvēt"

Suņiem vajadzētu būt mierīgiem par to, ko tu esiņemt viņu bļodā, pārnest pārtiku utt. Mērķtiecīgi un konsekventi sasniedz līdera titulu - līderi ar komandu, intonāciju, darbību palīdzību. Jums ir pienākums likt suņiem pienācīgu uzvedību, kamēr viņa joprojām ir kucēns.

Rūpējieties par Alabamu

Centrālās Āzijas gansesmu ielas vietā, bet arī varu pierunāt mājās. Dzīvoklī nav ieteicams uzturēt Alabai šķirnes suni, tam nebūs pietiekami daudz brīvas vietas, un tas var negatīvi ietekmēt tā raksturu.

Bieži vien daudzi īpašnieki izveido īpašu aviarypar alabaiju. Suns jūtas labi uz ielas, kam ir miega kastīte un siltuma vainags. Neaizmirsti par kājām: pat dzīvojot aviārā, Alabai ir jāsamierinās, jūtas fiziski strikti.

Šīs šķirnes suņiem nav nepieciešama liela aprūpe, viņuVilna ir izturīga pret netīrumiem un labi izskatās arī pēc gariem pastaigiem pa mežu. Pavasarī notiek spēcīgs izliešana, ja vēlaties, jūs varat ķemmēt suni uz ielas, noņemot vilnas. Iztīriet suņa ausis, it īpaši, ja ir infekcijas pazīmes, neaizmirstiet, ja nepieciešams, klipi.

Seksuāla brīža Alabai sasniedz 6-8 mēnešus,Tomēr pirmais pārošanās jāveic ne agrāk kā 18 mēnešus, vai trešā pērtiķa, un suni ne agrāk kā 24 mēnešus. 9.-14. Estrus dienas laikā jūs varat sākt māties Alabai. Atšķirt manuālo un brīvo pārošanu. Brīvs pārošanās ir iespējama, ja dzīvnieki nepierāda viennozīmīgu agresiju un jau ir pieredzējuši šādos jautājumos. Kad roku adīšana, īpašnieks palīdz viņa suns, mierinot viņu, tur viens pa vienam kuņģī. Agresijas gadījumā varat uzlikt purnu.

Alabai ir veselīga šķirne, slimības reti sastopamasviņas Bet ir hiplases un elkoņa locītavas displezijas iespēja, tāpēc rūpīgi apsveriet suņa ēdienu, tai vajadzētu būt pilnīgi kalcijam, it īpaši kucēniem.

Kā pabarot alabu?

Sākumā jānosaka barošanas paņēmiens: vai nu pilnīgi dabīga pārtika, vai tikai sausa pārtika. Nejauciet abus veidus!

Alabaya barošanai ar dabīgiem pārtikas produktiem ir jāiekļauj:

 • liesa gaļa (liellopu gaļa, teļa gaļa);
 • daļēji blakusprodukti;
 • rīsu putra, auzu pārslu, griķi;
 • Alabai trūkumi

 • dārzeņi.

Baro suni divas reizes dienā proporcijās, kas ir proporcionālas suns svaram, neaizmirstiet par pietiekami tīru dzeramo ūdeni!

Alabai trūkumi izriet no tā cieņas -spēka un aizsardzības instinkts. Nekad aizmirst, ka pirms tu esi suns, kurš var nomaldīt vilku, un ja tas nav - vēl viens suns. Ļoti uzmanīgi Alabai izglītošanai jums ir skaidri jāanalizē situācija un jāpielāgo suņa uzvedība - slavēt, aizliegt vai dot brīvību. Jums vajadzētu praktizēt suņu apmācību un vienmēr justies savstarpēja sapratne ar savu aitkopu. Tikai tad viņa kļūs par lojālāko draugu un bezbailīgo ģimenes aizsargu!